Niedawno w ramach projektu biegam bo lubię,  mieliśmy przyjemność zorganizowania obozu powstańczego i małej inscenizacji z pożegnania oddziału powstańczego i zasadzki na patrol wojska carskiego.

więcej


W dniu 25.05.2016 zorganizowaliśmy widowisko plenerowe z okresy Powstania Styczniowego, ukazujące techniki walki partyzanckiej w połowie XIX wieku. Byliśmy świadkami sądu polowego i odbicia więźnia, a to wszystko przy akompaniamencie wrzawy bitewnej.

 
Widowisko plenerowe w III aktach (opis skrótowy)
 
Akt 1
 
Atak powstańców na oddział wojsk carskich. W trakcie walki pojawia na wzgórzu artyleria carska i przy dużych stratach oddziały powstańcze są zmuszone do wycofania. W wyniku potyczki do niewoli dostają się dwaj powstańcy.
 
Akt II
 
Powstańcy zostają przesłuchani przez oficera carskiego. Możemy się dowiedzieć co nieco o postaciach historycznych i wydarzeniach.
 
Akt III
 
Oddział wojsk carskich odprowadza jeńców do więzienia. Konwój zostaje napadnięty przez powstańców z zasadzki, a jeńcy oswobodzeni.
 
Chciałbym bardzo podziękować Jolancie Jeziorskiej, za możliwość zorganizowania tego widowiska. Rok temu podczas pierwszej edycji naszej imprezy włożyła mnóstwo wysiłku w jego zorganizowanie. To dzięki Niej możemy zorganizować 25 maja drugą edycję.
 
Serdeczne podziękowania dla rekonstruktorów, harcerzy z Hufca ZHP w Zduńskiej Woli za pomoc w organizacji naszej imprezy