Film

Miasteczko Złotnickiego – plan filmowy

                  W związku z Covid – 19 i restrykcjami z tym związanymi, w poprzednim roku nie odbyło się Miasteczko Złotnickiego. Coroczny cykl spotkań z mieszkańcami Zduńskiej Woli prezentowany przez Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, gdzie nasze Stowarzyszenie także przygotowywało i prezentowało swoje projekty. W związku z obostrzeniami postanowiliśmy w tym roku przedstawić Miasteczko Złotnickiego w innej formie. Powstał scenariusz krótkiego filmu o fotografach mających przygotować cykl widokówek o naszym mieście z około 1903 roku.

                Nasi fotografowie przemierzają miast,o spotykając ich mieszkańców i opowiadając o Zduńskiej Woli, którą już  nie znamy, a która zmieniła się bardzo po ponad 100 latach. Ich wędrówka to ciekawe połączenie wspomnień o mieście z oglądaniem przywróconych do życia pocztówek, w których można zobaczyć współczesnych mieszkańców  Zduńskiej Woli, członków naszego Stowarzyszenia,  TPZW oraz innych osób ciekawych naszego projektu, w strojach z epoki.

               Dzięki wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli, mogliśmy zakupić tak bardzo potrzebny nam sprzęt do produkcji filmu, co znacznie przyspieszy prace nad filmem.

               Film powstaje przy użyciu green screenu, całość zdjęć odbywa się na zielonym tle. Później postacie są „wycinane” i nakładane na zdjęcia z epoki. Zdjęcia są wcześniej koloryzowane i niekiedy usuwane oryginalne postacie. Do tego dochodzi jeszcze dźwięk i podkład lektorski. O kolejnych postępach nad filmem będę pisał cyklicznie. Premiera jest planowana na październik w rocznice powstania miasta.