Kalendarium wydarzeń

Wigilia w Złotym Krzyżu

Nieco wcześniej bo na samym początku grudnia urządziliśmy sobie wigilię razem z andrzejkami. Mieliśmy okazję spotkać się i pogadać w bardzo fajnym gronie. W siedzibie hufca ZHP w Zduńskiej Woli gościliśmy członków naszego Stowarzyszenia, osoby wspierające nas oraz Bractwo św. Jerzego z Poddębic.

Impreza była podsumowaniem bardzo ciekawego roku, obfitującego w wiele rekonstrukcji oraz imprez historycznych. Dzięki gościnie i obecności Komendanta Hufca ZHP Arkadiusza „Diabła” Rybackiego możemy się spotykać w hufcu cotygodniowo oraz corocznie na wigilii. Pomogło nam w tym roku wiele bardzo fajnych osób z Promocji Powiatu w Zduńskiej Woli, starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik, gmina Zapolice i GOKis Zapolice.

Członek naszego stowarzyszenia Paweł Perdek ze swoim wkładem i charyzmą dał nam możliwość organizowania imprezy historycznej w Strońsku. Radek i Kamila robiąc zdjęcia i filmując. Członkowie Bractwa św. Jerzego z którymi robiliśmy wiele imprez i najważniejsze, że będziemy robić następne. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli – Jarek Stulczewski i Adam Woźnicki organizujący Miasteczko Złotnickie, gdzie przedstawiamy nasz epizod historyczny. Przedstawiciel GRH Chrobry I Maciek Zatorski.

Bardzo dziękuję członkom naszego stowarzyszenia za przybycie i pomoc w organizacji: Smole, Renacie, Konradowi, Kasi, trójce Przemków, Natalii, Karinie, Meci, Mirasowi, Kacprowi, Gabrysiowi, Kamili, Radoszowi, Darkowi, Angelice, Wojtusiowi oraz wielu niewymienionym lub nieobecnym.

To też może zaciekawić